Zamknij

Prezydent Singapuru odwiedził Warszawę. Rozmawiał z Andrzejem Dudą o współpracy

Redakcja
22.05.2017 15:32
Prezydent Singapuru odwiedził Warszawę. Rozmawiał z Andrzejem Dudą o współpracy
fot. PAP

Prezydent Singapuru odwiedził w poniedziałek (22. maja) Warszawę. – Moja wizyta jest kamieniem milowym w relacjach polsko-singapurskich – mówił Tony Tan Keng Yam podczas spotkania z Andrzejem Dudą.

Tony Tan Keng Yam pozytywnie odniósł się do współpracy międzynarodowej. – Zarówno Polska, jak i Singapur mają otwarte, chętne do inwestycji, zlokalizowane w sercach naszych regionów gospodarki – mówił w Warszawie.

Pierwsza wizyta w Polsce

To pierwsza wizyta prezydenta tego kraju w Polsce. – Jestem niezwykle zaszczycony, że mogę być pierwszym prezydentem Singapuru składającym wizytę państwową w Polsce. Moja wizyta stanowi znaczący kamień milowy w dwustronnych relacjach pomiędzy Singapurem i Polską – mówił prezydent Singapuru, z zadowoleniem komentując obecny poziom współpracy z naszym krajem. – Mam nadzieję, że polskie firmy będą nadal wskazywać pozycję Singapuru, jako regionalnego centrum do dalszego rozwoju na pozostałą część Azji Południowo-Wschodniej. W tym względzie Singapur zamierza być zaangażowanym partnerem Polski by osiągnąć jeszcze więcej – tłumaczył Keng Yam.

Andrzej Duda został już zaproszony do złożenia wizyty w Singapurze.

 

RadioZET.pl/PAP/strz