Zamknij

Kolejny prezydent dostał zakrwawioną „listę celów” i nabój. "Wybierasz życie czy śmierć?"

Redakcja
05.03.2019 18:29
Kolejny prezydent dostał zakrwawioną „listę celów” i nabój. "Wybierasz życie czy śmierć?"
fot. Facebook screen

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk otrzymał we wtorek list z pogróżkami, do którego dołączono nabój, rodzinne zdjęcie i „listę celów”. Podobne przesyłki otrzymali m.in. prezydenci Krakowa, Poznania, Łodzi i Kielc. Podejrzany w tej sprawie 28-latek z Krakowa usłyszał już zarzuty. Prokuratura zarzuca mu też planowanie zamachu na Sejm.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk to kolejny samorządowiec, który otrzymał w ostatnich dniach list z pogróżkami. "Masz siedem dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę" - napisał nadawca, podpisując się jako „Dominus Vitae Necisque” (łac. Pan życia i śmierci).

Zobacz także

Do listu dołączył prywatne zdjęcie Sutryka z babcią, łuskę pocisku karabinu maszynowego (lub jej atrapę) i kolaż „Lista celów” ze zdjęciami 14 prezydentów polskich miast z dorobioną komputerowo krwią. Wśród nich pojawia się zdjęcie zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podpisane słowami „GAME OVER”.

"Mimo wszystko dalej będę blisko ludzi, blisko wrocławianek i wrocławian. Dalej mówię: stop mowie nienawiści. To musi się zmienić" - skomentował przesyłkę Jacek Sutryk.

Groził prezydentom i planował zamach na Sejm?

W sprawie gróźb kierowanych w stronę prezydentów miast zatrzymany został w poniedziałek 28-letni Przemysław M. Mieszkaniec Krakowa usłyszał we wtorek zarzuty gróźb karanych i wyłudzenia pieniędzy. Dodatkowo prokuratura zarzuciła mu przygotowywanie zamachu na Sejm.

28-latek przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia. Prokuratura wnioskuje o jego trzymiesięczny areszt. Sąd w środę rozpatrzy wniosek.

Zobacz także

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl/PT/MK