Prezydent: rząd przejmuje przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego

Redakcja
30.10.2017 11:54
Prezydent: rząd przejmuje przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego
fot. PAP

Przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego, po rocznym przewodnictwie strony pracodawców, przejmuje strona rządowa, a w sensie bezpośrednim minister RPiPS – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Zagłosuj

Uważasz, że Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?

Liczba głosów:

Zdaniem prezydenta Rada Dialogu Społecznego to miejsce, gdzie podejmowane będą niełatwe tematy. – Pod pani auspicjami, w ramach Rady, toczyły się dyskusje na temat służb mundurowych, toczyły się dyskusje na temat transparentności środowiska i warunków pracy, toczyły się dyskusje na temat szkolnictwa zawodowego, wreszcie od pewnego czasu toczy się też taka mocna dyskusja na temat systemu ochrony zdrowia i opieki zdrowotnej w naszym kraju – mówił Duda, zwracając się do Henryki Bochniarz.

Nowe zadanie Rafalskiej

Przewodnictwo w RDS obejmie teraz strona rządowa, a dokładniej zadanie to trafi do szefowej resortu rodziny pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej. Prezydent wraz z premier Beatą Szydło zapowiedzieli, że będą uczestniczyć w posiedzeniu plenarnym RDS. Andrzej Duda zajmie się również powołaniem nowych członków rady.

Rada Dialogu Społecznego to forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu. Rada zastąpiła funkcjonującą od 2001 Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. Jej zadaniem jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Wikipedia/strz