Zamknij

Próba gwałtu w pociągu na Hel. 36-latek zaatakował kobietę w przedziale

14.08.2020 20:30

Próba gwałtu w pociągu jadącym na Hel. 36-letni mężczyzna zaatakował kobietę na trasie między Częstochową a Radomskiem. Pasażerka została uratowana przez współpodrożnych. 

Pociąg PKP
fot. Piotr Molecki/East News

Próba gwałtu na kobiecie miała miejsce w pociągu jadącym z Bohumina na Hel. Jak relacjonuje ''Super Express'', do brutalnego zdarzenia doszło w piątek 7 sierpnia. 36-letni mieszkaniec województwa śląskiego zaatakował kobietę w jednym z przedziałów. Mężczyzna uderzył ją pięścią, a następnie próbował zdjąć z niej ubranie. 

Próba gwałtu w pociągu na Hel. Pasażerowie uratowali kobietę 

Przerażona kobieta zaczęła wołać o pomoc. Jej głos usłyszeli współpasażerowie z innych przedziałów. 36-latek został obezwładniony. Pociąg został zatrzymany na stacji w Radomsku, gdzie funkcjonariusze policji zatrzymali agresywnego mężczyznę. 

Jak ustalił portal o2.pl, 36-letni mężczyzna miał ponad 0,7 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymany jest znany policjantom, był wcześniej karany za rozbój.

Zobacz także

Sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Mężczyzna może usłyszeć zarzut usiłowania gwałtu oraz naruszenia czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż siedem dni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Super Express/o2.pl