Próba porwania 11-latka w Warszawie. Policja poszukuje sprawcy

Redakcja
15.02.2019 09:18
Próba porwania 11-latka w Warszawie. Policja poszukuje sprawcy
fot. Maja Marjanovic/Shutterstock (ilustracyjne)

Policja poszukuje mężczyzny, który próbował uprowadzić 11-latka na warszawskim Ursynowie. Chłopiec najpierw był śledzony przez kierowcę szarej toyoty, a później nakłaniany do wspólnej jazdy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal Haloursynów.pl, do niebezpiecznej sytuacji doszło w środę, 13 lutego. Około godz. 11 idąc wzdłuż ulicy Sarabandy, 11-latek wracał ze Szkoły Podstawowej nr 96.

W odległości około 100-200 metrów za domem chłopak zauważył, że jedzie za nim samochód. Ucznia zaskoczyło, że szara toyota nie próbowała go wyprzedzić i dostosowywała prędkość do jego chodu.

Zobacz także

Porywacz zajechał drogę chłopcu

Chłopiec zdążył zauważyć, że za kierownicą siedział około trzydziestoletni mężczyzna, z krótkimi włosami i w okularach przeciwsłonecznych.

Gdy 11-latek znalazł się w miejscu oddalonym od zabudowań, samochód zajechał mu drogę, stając w poprzek drogi. W rejonie ul. Dumki mężczyzna gestem ręki próbował skłonić chłopaka do wejścia do samochodu.

– Syn wyciągnął telefon i zaczął wybierać numer alarmowy [...] To było miejsce, w którym nie ma domów, więc zaczął szybko cofać się do pierwszej postaci, którą widział gdzieś w dalszej odległości – przekazała matka dziecka w rozmowie z portalem.

Uczeń nie zgodził się na propozycję mężczyzny i pobiegł w kierunku szkoły. Po wejściu do budynku o sprawie natychmiast poinformował wychowawcę i pedagoga szkolnego. Zdarzenie potwierdziła dyrekcja SP 96. 

Zobacz także

Śledztwo policji

Według Haloursynów.pl. okoliczni mieszkańcy zaoferowali pomoc przy podwożeniu dzieci sąsiadów do szkoły.

Śledztwo w sprawie próby porwania prowadzi policja. Funkcjonariusze poszukują świadków zdarzenia – proszą jakiekolwiek osoby mające informacje o środowym incydencie, aby zgłosiły się na komisariat. 

Trwają czynności policyjne w celu odnalezienia tajemniczego mężczyzny. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia. Jeśli ktoś widział wczorajsze zdarzenie, proszony jest o kontakt z komisariatem policji na Ursynowie przy ul. Janowskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Haloursynów.pl/PTD