Zamknij

Próbował sforsować bramę i wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego. Został obezwładniony [WIDEO]

Redakcja
22.01.2019 14:01

Kierowca samochodu osobowego próbował sforsować zaporę i wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego; został obezwładniony - poinformował rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogdan Piórkowski.

Próbował sforsować bramę i wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego. Został obezwładniony [WIDEO]
fot. PAP/Radek Pietruszka

Jak powiedział ppłk Bogdan Piórkowski z SOP, do incydentu doszło w godzinach popołudniowych.

- Kierowca samochodu osobowego próbował sforsować zaporę i wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego. Został ujęty przez funkcjonariuszy i obezwładniony" - potwierdził rzecznik SOP.

KSP: Zatrzymano 36-latka, który potrącił policjanta i próbował wjechać na teren Pałacu Prezydenckiego

Komenda Stołeczna Policji zatrzymała mężczyznę, który jechał ulicą pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. 36-latek zakończył ucieczkę na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego.

Asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji przekazał, że zdarzenie miało swój początek na ulicy Focha przy placu Piłsudskiego w Warszawie. Kierowca volkswagena jechał pod prąd, został zauważony przez funkcjonariusza policji, który próbował zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki, potrącając policjanta.

36-letni mężczyzna, który kierował samochodem, został zatrzymany na Krakowskim Przedmieściu, w niewielkiej odległości od miejsca, z którego zaczął uciekać. Samochód, którym się poruszał, zatrzymał się na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego.

36-latek został przewieziony do szpitala celem przebadania pod kątem zawartości substancji psychoaktywnych w organizmie.

- Mężczyzna został zatrzymany, ale kontakt z nim jest utrudniony. Zostanie on przebadany w szpitalu. Nie możemy wykluczyć, że jest pod wpływem środków odurzających - powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek.

Pałac Prezydencki: Próba sforsowania bramy przez samochód. ZDJĘCIA:

RadioZET/PAP/JZ