Zamknij

Próba wrogiego przejęcia Drutexu. Obok policji pojawił się Rutkowski Patrol

Redakcja
18.02.2019 20:58
Próba wrogiego przejęcia Drutexu. Obok policji pojawił się Rutkowski Patrol
fot. Piotr Jedzura/REPORTER/East News

Firma Drutex, jeden z największych w Europie producentów okien, miała paść ofiarą wrogiego przejęcia. Uniemożliwiła to interwencja policji oraz współpracowników byłego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Głos Pomorza", podczas weekendu doszło do próby wrogiego przejęcia firmy Drutex, której siedziba znajduje się w Bytowie w woj. pomorskim.

Producent okien wydał w tej sprawie oświadczenie.

Zobacz także

Rutkowski Patrol zapobiegł tragedii?

"W związku z dzisiejszymi wydarzeniami, Drutex S.A. oświadcza, że mogło dojść do próby wrogiego przejęcia spółki. Pod nieobecność Pana Leszka Gierszewskiego – założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie" - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie firmy.

"Szczególnie bulwersujący jest fakt, iż działania te podjęły osoby z najbliższej rodziny, tzn. córka oraz jej mąż (radca prawny)" - dodano w oświadczeniu.

Na miejscu - obok policji - pojawił się również Rutkowski Patrol, firma byłego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Zdaniem władz Drutexu dzięki temu "udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie".

"W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa" - dodano w komunikacie.

Zobacz także

Zapewniono, że "wszelkie dalsze próby podejmowania czynności pseudoprawnych przez przeciwników prezesa Drutexu będą surowo kwestionowane i uznawane za nielegalne".

O wszczęciu śledztwa w sprawie weekendowych wydarzeń poinformowała "Głos Pomorza" prokurator z Bytowa Małgorzata Borek.

Firma Drutex produkuje okna, drzwi z drewna i aluminium, fasady z aluminium, ogrody zimowe, drzwi przeciwpożarowe oraz rolety. Spółka zatrudniająca 3 tys. osób może produkować nawet 7 tys. okien dziennie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Głos Pomorza/PTD