Próba wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego. Jest komentarz prezydenta Dudy

Redakcja
22.01.2019 14:43
Próba wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego. Jest komentarz prezydenta Dudy
fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent o incydencie przed Pałacem Prezydenckim: „to zdumiewająca sytuacja”. „Chcę podkreślić, że Pałac jest bezpieczny, dobrze strzeżony. Funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę” – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek w godzinach popołudniowych kierowca osobowego volkswagena próbował sforsował bramę i wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego. Ujęli go funkcjonariusze policji i SOP. Został obezwładniony.

KSP: Zatrzymano 36-latka, który potrącił policjanta i próbował wjechać na teren Pałacu Prezydenckiego

Komenda Stołeczna Policji zatrzymała mężczyznę, który jechał ulicą pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. 36-latek zakończył ucieczkę na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego.

Zobacz także

Asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji przekazał PAP, że zdarzenie miało swój początek na ulicy Focha przy placu Piłsudskiego w Warszawie. Kierowca volkswagena jechał pod prąd, został zauważony przez funkcjonariusza policji, który próbował zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki, potrącając policjanta.

Zobacz także

36-letni mężczyzna, który kierował samochodem, został zatrzymany na Krakowskim Przedmieściu, w niewielkiej odległości od miejsca, z którego zaczął uciekać. Samochód, którym się poruszał, zatrzymał się na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego. Na razie policja nie podaje informacji, czy mężczyzna był trzeźwy.

RadioZET/PAP/JZ