Zamknij

Próbował wyłudzić pieniądze ''na wnuczka''. Kobieta okazała się sprytniejsza

Redakcja
06.03.2017 22:11
poloicja
fot. PAP

Mieszkanka Leszna przyczyniła się do zatrzymania 28-letniego mężczyzny, który próbował wyłudzić od niej pieniądze znaną metodą ''na wnuczka''. Być może przytomne zachowanie kobiety uratowało oszczędności kolejnych potencjalnych ofiar złodzieja.

Cała historia przebiegła według standardowego schematu. Kilka dni temu do kobiety zatelefonował mężczyzna, podając się za jej wnuczka. Wyjaśnił, że potrzebuje kilka tysięcy euro, aby polubownie uregulować straty poniesione w trakcie wypadku samochodowego. ''Babcia'' zorientowała się, że rozmawia z oszustem, ponieważ jej wnuk był małoletni i nie mógł kierować samochodem.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Kobieta grając na zwłokę powiedziała oszustowi, że musi przeliczyć swoje oszczędności. W międzyczasie jej syn o całym zdarzeniu powiadomił policję, która przygotowała zasadzkę w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety.

Zagłosuj

Czy próbowano oszukać cię metodą ''na wnuczka''?

Liczba głosów:

28-latek kilkanaście minut później był już w rękach funkcjonariuszy. Jak ustalili śledczy, miał on już związek z kilkoma innymi przestępstwami na terenie Leszna. Sąd Rejonowy zdecydował, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/WP.pl/DG