Zamknij

Ruszy proces Dubienieckiego. Po roku od aktu oskarżenia

Redakcja
18.10.2018 14:13
Ruszy proces Dubienieckiego. Po roku od aktu oskarżenia
fot. East News

21 listopada 2018 – to termin pierwszej rozprawy w procesie Marcina Dubienieckiego, byłego męża Marty Kaczyńskiej. Odbędzie się ona w krakowskim sądzie. To niemal rok, odkąd prokuratura złożyła akt oskarżenia w jego sprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informowała pod koniec sierpnia Radio ZET, prokuratura zamierzała wystąpić z oficjalną skargą na opieszałość krakowskiego sądu.

Zobacz także

Marcin Dubieniecki opuścił areszt po uiszczeniu kaucji. Będzie odpowiadał z wolnej stopy, a oprócz niego, na ławie oskarżonych usiądzie jeszcze osiem osób.

Sprawa Dubienieckiego

Prokuratura wcześniej oskarżyła prawnika o wyłudzenie 14,5 miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowanie dokumentów i pranie brudnych pieniędzy.

Zobacz także

Według śledczych grupa prowadziła fikcyjną działalność, zatrudniając do obsługi infolinii osoby niewidome i słabowidzące. Jednak rzeczywistym jej celem było pobieranie dotacji z PFRON-u.

Majątek prawnika – 11 milionów złotych, dwa luksusowe samochody Porsche i kilka cennych zegarków – zostały zajęte na poczet przyszłych kar.
RadioZET/JZ