Zamknij

Producentka znanych cukierków z zarzutami. Grozi jej do 8 lat więzienia

08.09.2022 07:05

Jak dowiedziało się Radio ZET, producentka znanych cukierków z Milanówka usłyszała zarzuty za udział w aferze z lewymi fakturami. Rozliczyła lewe faktury na prawie 2 i pół miliona złotych.

Prokuratura Regionalna w Warszawie
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Do zatrzymania i postawienia zarzutów Konstancji D. doszło w środę. Prokuratorzy zarzucili jej, że w latach 2018-2019, wykorzystując fikcyjne faktury, nie zapłaciła 450 tysięcy złotych podatku VAT oraz 375 tysięcy złotych podatku PIT - ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Konstancja D. jest jedną z największych producentek reklamowych wyrobów cukierniczych. Grozi jej do 8 lat więzienia.

– Wobec producentki cukierków prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju – mówi rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

Postawienie zarzutów Konstancji D. to część śledztwa przeciwko 48-latkowi zarządzającemu agencją eventową. Jest on podejrzany o popełnienie tak zwanej zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 miliona złotych. W śledztwie postawiono zarzuty posługiwania się lewymi fakturami kilkudziesięciu osobom, w tym kilku z show biznesu.

RadioZET.pl