Zamknij

Prof. Ewa Łętowska w Radiu ZET: propozycje rządu przypominają wybieranie rodzynków z ciasta

Redakcja
08.04.2018 09:22
Ewa Łętowska
fot. Radio ZET

To są pojedyncze działania, nie wiem, czy zostaną uznane za naprawienie mechanizmu. Takiego rodzaju metoda okazała się kompletnie nieskuteczna w wypadku prezentacji białej księgi, zresztą zasadnie – powiedziała w Radiu ZET prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Odnosząc się do poniedziałkowej wizyty wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa stwierdziła, że nie ma pewności, czy zaproponowane przez polskie władze działania zostaną uznane za rozwiązanie problemów z praworządnością. – Te propozycje przypominają wybieranie rodzynków z ciasta, jeżeli to są w ogóle rodzynki. Tu zmienimy wiek, tu opublikujemy wyroki, nie wiem, czy to zostanie uznane za naprawienie mechanizmu, który uległ destrukcji – przyznała w Radiu ZET była Rzecznik Praw Obywatelskich.

W rozmowie z Joanną Komolką uznała za głęboko żenujący i zasmucający fakt, że nasz kraj został postawiony w sytuacji prekursora uruchomienia procedury z artykułu 7. Traktatu. – Chciałabym, żeby Polska nie była obiektem dalszych działań, ale mamy zapewnione, że będzie to wisieć nad nami jak miecz Damoklesa – dodała prof. Łętowska.

 Cała rozmowa >>> TUTAJ <<<

 RadioZET.pl