Prof. Gersdorf wezwana na świadka przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego

Redakcja
06.11.2018 11:55
Prof. Gersdorf wezwana na świadka przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego
fot. J. Arriens/Sipa USA/East News

Prof. Małgorzata Gersdorf została wezwana we wtorek przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych na przesłuchanie w charakterze świadka – poinformował PAP rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. Z kolei biuro prasowe SN podaje, że prof. Gersdorf wysłała do Komisji Europejskiej informację o wykonaniu zabezpieczenia TSUE.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polska Agencja Prasowa informuje, że przesłuchane odbyło się we wtorek rano. Prof. Gersdorf opuściła już budynek Krajowej Rady Sądownictwa, gdzie urzędują również sędziowscy rzecznicy dyscyplinarni.

Tymczasem biuro prasowe Sądu Najwyższego poinformowało:

„W dniu 31 października 2018 r. Pani Prof. Małgorzata Gersdorf Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w Sądzie Najwyższym w celu pełnego zastosowania się do postanowienia TSUE z dnia 19 października 2018 r. w sprawie C-619/18”.

Zobacz także

Informacja została też przesłana do wiadomości Trybunału Sprawiedliwości UE.

„W zawiadomieniu Prezes Gersdorf poinformowała, że w dniu 19 października br. wszyscy sędziowie Sądu Najwyższego objęci zakresem działania środków tymczasowych zostali zawezwani do podjęcia obowiązków służbowych w Sądzie Najwyższym i do dnia 31 października 22 sędziów stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części z nich już przydzielono sprawy do rozpoznania.

Pani Prezes poinformował również, że organy władzy ustawodawczej i wykonawczej prowadzą rozważania co do sposobu wykonania przedmiotowego postanowienia”.

RadioZET.pl/PAP/300polityka.pl/JŚ