Zamknij

Prof. Leszek Balcerowicz w Radiu ZET: Polską rządzą barbarzyńcy

Redakcja
26.09.2018 10:51

Prof. Leszek Balcerowicz: „Morawiecki oszukiwał Komisję Europejską w stylu sowieckim. Polską rządzą barbarzyńcy, którzy gwałcą normy cywilizacji Zachodu”.

Prof. Leszek Balcerowicz w Radiu ZET: Polską rządzą barbarzyńcy
fot. RadioZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Polska w sposób drastyczny gwałciła normy polskiej konstytucji, która mówi o niezależności wymiaru sprawiedliwości, gwałciła też normy europejskie. Oszukiwała Komisję Europejską, bo to, co Morawiecki nazywa dialogiem, było oszukiwaniem w stylu sowieckim. Jak patrzę na to, na czym polega postępowanie władz Putina i samego Putina, to jest to bezczelne wmawianie nieprawdy” – mówił w internetowej części programu gość Radia ZET, były wicepremier prof. Leszek Balcerowicz.

Zobacz także

Jego zdaniem Komisja Europejska zareagowała tak późno, ponieważ miała „nierealistyczne oczekiwanie, że nie będzie bez końca oszukiwana”. „Przy okazji w Polsce była niesłychanie nikczemna propaganda przeciwko sędziom – haniebne billboardy, sprowadzanie środowiska do złodziei, Kaczyński oskarżył część sędziów o brak patriotyzmu. To są rzeczy niesłychane” – komentuje gość Beaty Lubeckiej.

Prof. Balcerowicz uważa, że jesteśmy krajem rządzonym przez „barbarzyńców, którzy gwałcą normy cywilizacji Zachodu, ponieważ nie ma nic gorszego, niż próba upartyjnienia wymiaru sprawiedliwości”. „We wszystkich dyktaturach wymiar sprawiedliwości jest podporządkowany rządzącym” – dodaje szef FOR. Jego zdaniem to, co już się stało w obszarze wymiaru sprawiedliwości, degraduje wizerunek Polski, i to jeszcze w stulecie odzyskania niepodległości.

RadioZET.pl/BM