Zamknij

Odnalazł się zaginiony profesor z Poznania. "Dziwne zbiegi okoliczności w trakcie podróży"

30.07.2021 21:35
Prof. Roman Dziergwa
fot. Facebook/UAM (screen)

Odnalazł się zaginiony prof. Roman Dziergwa, pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ubiegłą sobotę profesor poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch. Od tego momentu nie było z nim kontaktu.

Prof. Roman Dziergwa to 65-letni pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie kieruje Pracownią Polsko-Niemieckich Stosunków Literackich i Teorii Mediów w Instytucie Filologii Germańskiej. W ubiegłą sobotę 24 lipca, w południe, poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch.

Jak informowała policja, od tego dnia nie nawiązał już więcej kontaktu z rodziną. Do wskazanego miejsca również nie dotarł. Z apelem o pomoc w odnalezieniu profesora zwróciła się także uczelnia. Jak wskazano, profesor na konferencję miał jechać pociągiem przez Wrocław, Wiedeń i Rzym. "W Wiedniu mógł się wybrać na zwiedzanie miasta, ponieważ miał tam kilkugodzinny pobyt" – podano.

Prof. Roman Dziergwa się odnalazł. Przez kilka dni nie było z nim kontaktu

W piątek wieczorem poznańska uczelnia poinformowała o odnalezieniu profesora. "Profesor odnalazł się cały i zdrowy! Mamy z nim kontakt" – podano.

Informację potwierdziła w rozmowie z PAP sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak powiedziała, "mężczyzna skontaktował się z rodziną, przekazał, że jest cały i zdrowy". - Natomiast policjanci czekają na niego w Katowicach, ponieważ – jak powiedział – jest w trasie z Rybnika do Katowic. Dopiero tam będziemy starali się ustalić, co się z nim przez tych kilka dni działo - dodał policjantka. 

Według nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez Polską Agencję Prasową, profesor miał tłumaczyć zdarzenie "dziwnymi zbiegami okoliczności, które wydarzyły się w trakcie podróży". 

RadioZET.pl/PAP (A. Jowsa)/Facebook