Uwaga! Bardzo ślisko! Prognoza na piątek

Redakcja
12.01.2018 08:30
Uwaga! Bardzo ślisko! Prognoza na piątek
fot. Radio ZET

Jaka pogoda czeka nas w piątek 12 stycznia? Oto szczegółowa prognoza.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy wyż z rejonu Zatoki Fińskiej. Jedynie południowa i częściowo środkowa część kontynentu znajduje się pod wpływem niżu znad Sycylii. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, a tylko na krańcach południowych kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Sycylii. Ze wschodu napływa chłodna, polarna kontynentalna masa powietrza. Początkowo jedynie nad zachodnią i południową Polską zalegać będzie cieplejsza masa polarna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, głównie w południowej części Polski. Temperatura maksymalna od -3 st. na północnym wschodzie kraju do 2 st. na południowym zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na północy Polski. Na południu miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum do -2 st. na południowym zachodzie i do -1 st. lokalnie nad morzem. Na pogórzu temperatura od -6 do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Na drogach będzie ślisko: trzeba uważać!

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl