Zamknij

Pogoda na piątek. Prognoza? Optymistyczna!

Redakcja
21.12.2017 19:14
Pogoda na piątek. Prognoza? Optymistyczna!
fot. Wikipedia

Jaka pogoda czeka nas w piątek, 22 grudnia? Przygotowaliśmy prognozę.

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa jest pod wpływem wyżu z centrum nad Zatoką Biskajską, którego klin sięga aż nad Bałkany. Europa Północna, Wschodnia i Południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, w rejonie Spitsbergenu oraz w rejonie Krety. Polska jest w obszarze przejściowym pomiędzy niżem z ośrodkiem w rejonie Spitsbergenu a wyżem z centrum nad Zatoką Biskajską. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, na wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. C, 2 st. na wschodzie do 5 st., 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na razie nie wydał żadnych pogodowych ostrzeżeń – wszystko wskazuje więc na to, że będzie spokojnie.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl