Zamknij

Słońce i trochę wiatru. Pogoda w Wielką Sobotę

Redakcja
20.04.2019 08:51
Słońce i trochę wiatru. Pogoda w Wielką Sobotę
fot. Tobias1900/Shutterstock

W sobotę na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, pod wieczór na Suwalszczyźnie oraz krańcach wschodnich Lubelszczyzny możliwe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, gdzieniegdzie umiarkowane.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmuje wyż z centrami nad Morzem Północnym i Atlantykiem, jedynie na krańcach wschodnich i południowo-zachodnich kontynentu zaznacza się wpływ płytkich niżów. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Pod koniec dnia na krańce północno-wschodnie nasunie się zatoka płytkiego niżu znad Rosji oraz związany z tym niżem chłodny front atmosferyczny. Nad Polską utrzyma się suche i ciepłe powietrze kontynentalne.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie spadać.

W sobotę na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, pod wieczór na Suwalszczyźnie oraz krańcach wschodnich Lubelszczyzny możliwe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, gdzieniegdzie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie i wschodzie Pogórza Karpackiego do 19 st. w centrum i 22 st. na zachodzie, chłodniej nad morzem: od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby, na północnym wschodzie i Pomorzu Gdańskim umiarkowany, na ogół północny.

Pogoda w nocy

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Od Suwalszczyzny przez wschodnie Mazowsze po Podkarpacie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. w kotlinach górskich i 2 st. na Nizinie Szczecińskiej oraz Warmii do 6 st., 7 st. na wschodzie kraju. Wiatr będzie słaby, północny i północno-zachodni.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, północny. W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, północny.

Zobacz także

RadioZET/PAP/IMGW