Zamknij

W całym kraju deszczowo i wietrznie. Pogoda w środę

09.10.2019 07:28
W całym kraju deszczowo i wietrznie. Pogoda w środę
fot. Gregor M/Shutterstock

Przelotne deszcze i silny wiatr – taka pogoda głównie będzie towarzyszyć nam w środę. Jak donoszą synoptycy, opady wystąpią na terenie całej Polski. Termometry wskażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przelotne opady deszczu pojawią się w środę nad całym kraju. We wschodniej części Polski będzie padać cały dzień. Z kolei najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a najzimniej – na południowym wschodzie.

Zobacz także

Jak informują meteorolodzy, środowa pogoda może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Poziom wilgotności powietrza w większości kraju utrzymywać się będzie na poziomie 70 procent. Na południowym wschodzie wzrośnie. Odczuwalny będzie komfort termiczny.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest na skraju rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich, Morza Białego i Bałtyckiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i zacznie się obniżać.

Zobacz także

W środę w kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. na południowym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 17 st. na Dolnym Śląsku, w rejonach podgórskich od 9 st. do 11 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy i południowym wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 100 km/h, w Beskidach do 80 km/h.

Pogody w nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne i jednostajne opady deszczu. Na południu, wschodzie i miejscami w centrum opady okresowo o natężeniu umiarkowanym, a ich prognozowana wysokość do 15 mm. Wysoko w Tatrach nad ranem opady śniegu. Temperatura minimalna od 7 st. na Podhalu i w kotlinach sudeckich, około 8 st. na przeważającym obszarze kraju, do 10 st. nad morzem; w rejonach podgórskich od 5 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu kraju okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W środę w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo