Będzie coraz zimniej. RCB ostrzega 15 województw [MAPA]

Redakcja
25.02.2018 19:30
Termometr
fot. East News

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym mrozie w całym kraju - poinformowano w niedzielę wieczorem na Twitterze instytucji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na silny mróz narażone są niemal wszystkie województwa z wyjątkiem województwa opolskiego, dla którego nie wydano jak dotąd ostrzeżenia. Nocą w pozostałej części kraju temperatury mogą spaść nawet do kilkunastu stopni poniżej zera.

RCB przypomina, jak bronić się przed taką temperaturą. Należy przede wszystkim pamiętać o ubraniu się dostosowanym do pogody i unikaniu alkoholu. Od 1 listopada 2017 r. do 25 lutego br. z powodu wychłodzenia zmarły już 43 osoby. W związku z nadchodzącymi mrozami, służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone m.in. osoby bezdomne i starsze.

Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Pogoda na noc 25/26 lutego 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami, zwłaszcza nad morzem, we wschodniej połowie kraju i w rejonach górskich, okresowy wzrost zachmurzenia do dużego i słabe opady śniegu.

Zobacz także

Temperatura minimalna od -22 st., -17 st. na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich do -17 st., -12 st. na przeważającym obszarze kraju i -7 st. miejscami na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/DG