Pogoda na poniedziałek: zachmurzenia w całym kraju

Redakcja
01.07.2018 21:06
Pogoda na 2 i 3 lipca. Zachmurzenia w całym kraju
fot. Skitterphoto/Pexels

W pierwszy poniedziałek lipca na słońce mogą liczyć głównie mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. W pozostałym obszarze poza zachmurzeniem trzeba przygotować się na deszcz. Prognoza pogody na 2 lipca - sprawdź szczegóły.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po upalnym maju i równie gorącym czerwcu, lipiec nie zachwyca wakacyjną pogoda. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w dzień na zachodzie kraju spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie.

Zobacz także

Pogoda na 2 lipca

W pozostałych częściach Polski chmury będą ustępować słońcu, ale należy się spodziewać miejscami przelotnych opadów deszczu. Parasolki szczególnie powinni przygotować mieszkańcy Warmii, Mazur, Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Na tych obszarach prognozowana suma opadów wyniesie do 10 - 12 mm.

Prognoza pogody na 2 lipca

Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 23 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr północno-zachodni i zachodni będzie umiarkowany, ale okresami dość silny i porywisty. Wysoko w górach w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Nad samym morzem wiatr w porywach do 60 km/h na zachodzie i do 70 km/h we wschodniej części wybrzeża, po południu stopniowo słabnący.

Zobacz także

Pogoda na 3 lipca

W nocy z poniedziałku 2 lipca na wtorek 3 lipca w północno-wschodniej części kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotny deszcz możliwy miejscami na południowym wschodzie kraju oraz na Pomorzu Wschodnim. Temperatura od 7 stopni Celsjusza na południu do 14 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek na północnym wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany - nad morzem dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PTD