Zamknij

Prognoza pogody: Nadciąga powietrze polarne morskie

Redakcja
10.05.2018 11:14
Chmury
fot. Pixabay

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują wyże, jedynie w pasie od Islandii przez Europę Centralną po Południowo-Wschodnią pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu znad Rosji, jedynie na krańcach zachodnich kraju będzie zaznaczać się obecność płytkiego niżu znad zachodnich Niemiec. Napływa ciepłe i dość wilgotne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na 10 i 11 maja

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju i na krańcach wschodnich również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm, gdzieniegdzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. do 28 st., chłodniej jedynie na Półwyspie Helskim i w obszarach podgórskich, od 20 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na zachodzie i południu, wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu oraz na zachodzie i południu burze. Miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na krańcach zachodnich do 28 st. miejscami w centrum, chłodniej na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim: od 12 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju południowo-wschodni, na zachodzie i wybrzeżu północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

RadioZET.pl/pap/maal