Zamknij

Małe zachmurzenie, gdzieniegdzie burze, raczej ciepło - pogoda na weekend!

Redakcja
19.05.2018 08:29
Pogoda
fot. Pixabay

Zachmurzenie raczej małe, wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie mogą pojawić się burze - tak przedstawia się prognoza pogody na najbliższy weekend.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a na wschodzie, południu i krańcach zachodnich okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach oraz na krańcach wschodnich możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17 do 22 st. Chłodniej na wybrzeżu i Podhalu: od 14 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty, a w Karpatach w porywach do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Sudetach, w Karpatach, na Podkarpaciu oraz Roztoczu okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. na Podlasiu oraz w kotlinach karpackich do 8 st. na południowym wschodzie, Dolnym Śląsku, Kujawach i Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W niedzielę zachmurzenie małe, na krańcach południowo-wschodnich okresami wzrastające do umiarkowanego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. na Suwalszczyźnie, Pomorzu Wschodnim i Podhalu, około 20 st. na przeważającym obszarze, do 23 st. na Pomorzu Zachodnim. Chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich: od 15 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

RadioZET.pl/PAP/MP

C