Zamknij

Pogoda w sobotę. Deszczowo w całej Polsce, a w górach będzie padał śnieg

Redakcja
29.12.2018 08:21
Prognoza pogody IMGW na 29 grudnia 2018 roku
fot. Alexandros Michailidis/Shutterstock (ilustracyjne)

Maksymalnie 7 stopni Celsjusza pokażą w sobotę termometry na zachodnie kraju. Na pozostałym obszarze będzie znacznie chłodniej i deszczowo. W górach spodziewane są opady śniegu. Sprawdź prognozę pogody na 29 grudnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki związanej z niżem nad północną Skandynawią, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Do Polski nadal napływa dość ciepła i wilgotna, polarna morska masa powietrza.

W sobotę w kraju zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 5 stopni Celsjusza w centrum do 7 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa, początkowo będzie się jeszcze wahać, wieczorem zacznie spadać.

Prognoza pogody IMGW 29.12
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda na noc z soboty na niedzielę

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Na zachodzie kraju opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów na Pomorzu Zachodnim do 10 milimetrów.

Temperatura minimalna od 1 stopni Celsjusza na wschodzie do 5 stopni Celsjusza na zachodzie, na Podhalu i w miejscowościach podgórskich około 0 stopni Celsjusza.

Wiatr na wschodzie słaby, na zachodzie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu zachodnim także silny, od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Na zachodzie kraju porywy wiatru do 60 km/h, a na wybrzeżu zachodnim do 70 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD