Silny wiatr i intensywny deszcz. Ostrzeżenia IMGW dla trzech województw!

Redakcja
18.09.2017 14:32
Deszcz
fot. Pixabay

Na północy i północnym wschodzie Polski grasuje porywisty wiatr, rzęsiście pada również deszcz. Pogoda jest tak zła, że IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla trzech województw na północy kraju. Sporo interwencji mają też za sobą strażacy na Mazowszu.

Pomorze, Warmia i Mazury oraz Podlasie - to właśnie w tych regionach, jak ostrzegają synoptycy, powieje i popada najmocniej. Intensywne deszcze mogą dawać się we znaki co najmniej do środy.

Jak mówi rzecznik państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak, od wczoraj w całym kraju strażacy wyjeżdżali ponad 700 razy. Problemem są przede wszystkim zalane piwnice, ale też ulice. W samym Elblągu zamkniętych jest ich kilka. Teraz pogotowie przeciwpowodziowe robi co może, aby woda nie dostała się do tamtejszego szpitala. Worków z piaskiem pojawia się coraz więcej.

Zobacz także

I jak zawsze w przypadku tak złej pogody służby ostrzegają - nie należy chować się pod drzewami, żeby przeczekać deszcz. Ostrzeżenia dotyczą także kierowców, aby nie jeździli zbyt szybko - dziś widoczność może być bardzo ograniczona.

RadioZET.pl/PaNa/MP