Zamknij

Piękny początek listopada! Nawet do 21 stopni na Podkarpaciu

Redakcja
01.11.2018 09:34
Piękny początek listopada! Nawet do 21 stopni na Podkarpaciu
fot. Shutterstock

Nawet powyżej 20 stopni Celsjusza pokażą w czwartek termometry w kraju. Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Rosji, który przynosi ciepłe powietrze. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek zachmurzenie w całym kraju małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 14 stopni nad morzem do nawet 21 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, tylko na wschodzie okresami słaby, południowo-wschodni. Na pogórzach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 110 km/h, w Karpatach do 120 km/h.

 

pogoda 1 listopada

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami: przed północą na wschodzie, po północy na zachodzie. Poza Niziną Szczecińską i Bieszczadami w całym kraju przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C do 12 st. C, lokalnie w kotlinach karpackich nawet 15 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na Pogórzu Karpackim porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 120 km/h.

Pogoda w Zaduszki

W piątek zachmurzenie umiarkowane, miejscami na południu, na wschodzie, a rano również w centrum, wzrastające do dużego i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st.C nad zachodnim wybrzeżem do 21 st.C na Podkarpaciu.

pogoda piątek

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

RadioZET.pl/PAP/JŚ