Deszcz ze śniegiem i trochę słońca na południu. Pogoda na piątek

Redakcja
01.02.2019 06:52
Deszcz ze śniegiem i trochę słońca na południu. Pogoda na piątek
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East news

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu rozpogodzenia. Gdzieniegdzie na północy i północnym wschodzie kraju słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 4°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, Europa jest pod wpływem licznych niżów z frontami atmosferycznymi, z głównym ośrodkiem w rejonie Bretanii, jedynie północno-wschodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu. Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem w rejonie Płw. Bretońskiego. Po południu nad Dolny Śląsk nasunie się front atmosferyczny. Z południa napływa stosunkowo ciepłe powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu rozpogodzenia. Gdzieniegdzie na północy i północnym wschodzie kraju słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 4°C lokalnie, na Podkarpaciu 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na terenach podgórskich pod koniec dnia wzrastający miejscami do dość silnego, w porywach do 55 km/h na Przedgórzu Sudeckim i 80 km/h na Pogórzu Karpackim, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Tatrach wiatr halny, w porywach do 120 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy kraju początkowo deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie śniegu. W północnej połowie kraju przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do 3°C, na Suwalszczyźnie chłodniej: -3°C, w rejonie oddziaływania wiatru halnego lokalnie -5°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na Pogórzu Karpackim w porywach do 70 km/h, na Podhalu do 90 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, z kierunków południowych i wschodnich. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 130 km/h (halny).

Zobacz także

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy opady deszczu. Temperatura minimalna -1°C wystąpi początkowo. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/IMiGW/JZ