Pogoda na poniedziałek: chłodno i deszczowo. Na południu śnieg

Redakcja
10.12.2018 07:01
Prognoza pogody na 10 grudnia 2018 roku
fot. PublicDomainPictures/Pixabay (ilustracyjne)

Maksymalnie 6°C pokażą termometry w poniedziałek na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju znacznie chłodniej. Ponadto na południu Polski poprószy śniegiem. Sprawdź prognozę pogody na 10 grudnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem niżu znad Morza Bałtyckiego, w chłodnej polarnej morskiej masie powietrza.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu także śniegu. Prognozowana wysokość opadu na Przedgórzu Sudeckim do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do około 5 cm, na Podhalu od 2 cm do 5 cm.

Temperatura maksymalna od 1°C, 2°C na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju będzie od 3 do 5°C, a nad morzem do 6°C. W rejonach podgórskich od -1 do 2°C.

Zobacz także

Prognoza pogody IMGW 10.12
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Wiatr umiarkowany, na zachodzie, nad morzem oraz na południu okresami dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, początkowo na zachodnim wybrzeżu i w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 989 hPa i będzie rosło.

Zobacz także

Pogoda na noc z 10 na 11 grudnia

W nocy zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady: na wschodzie i południu kraju głównie opady śniegu, na wybrzeżu deszczu, a na pozostałym obszarze opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura minimalna od -4°C na Podhalu i -2°C miejscami na wschodzie, około 0°C w centrum do 4°C na Nizinie Szczecińskiej.

Wiatr umiarkowany, na zachodzie, wybrzeżu i południu porywisty, w porywach do 60 km/h na zachodnim wybrzeżu i w Tatrach oraz do 80 km/h w Sudetach, z kierunków zachodnich. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD