Zamknij

Więcej chmur i chłodniej, miejscami deszczowo. Pogoda na środę

Redakcja
14.11.2018 07:06
Więcej chmur i chłodniej, miejscami deszczowo. Pogoda na środę
fot. Shutterstock

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Czech, tylko na północnym wschodzie zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Wysoko w Karpatach okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 9°C do 11°C, chłodniej na Suwalszczyźnie i na południowym wschodzie oraz w kotlinach sudeckich: 8°C, a na Podhalu około 5°C. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

pogoda
fot.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni. W środę niewielkie zanieczyszczenie powietrza smogiem.

Airly
fot. Airly

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, ale miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu, a w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 7°C, chłodniej miejscami na terenach podgórskich: od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych i zachodnich.

RadioZET.pl/PAP/JŚ