Zamknij

Pogoda na niedzielę. Mroźno i śnieżnie w całej Polsce

Redakcja
16.12.2018 08:28
Prognoza pogody na 16 grudnia 2018 roku
fot. Free-Photos/Pixabay (ilustracyjne)

Nawet do 10 centymetrów śniegu spadnie we wschodniej Polsce. Na pozostałym obszarze kraju również będzie prószył śnieg. Napływ arktycznego powietrza przyniósł w wielu regionach minusowe temperatury. Sprawdź prognozę pogody na 16 grudnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na zachodzie i południowym wschodzie kraju zaznaczają się płytkie zatoki niżowe. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady śniegu, na wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm na Podkarpaciu, około 8 cm na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach do 10 cm na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie.

Zobacz także

Prognoza pogody IMGW 16.12
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza, na północnym wschodzie - 2 stopnie oraz miejscami na południowym zachodzie do 0 stopni oraz na Pomorzu Wschodnim, Podkarpaciu i zachodzie kraju 1 stopień.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie oraz w górach porywisty i powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i nadal będzie spadać.

Zobacz także

Prognoza pogody na noc z 16 na 17 grudnia

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie na wschodzie oraz południowym zachodzie kraju.

Temperatura minimalna od -5 stopni Celsjusza, -4 stopnie w centrum, na wschodzie i południowym zachodzie do -2 stopni, -1 stopień na północnym zachodzie, tylko w kotlinach górskich od -8 do -6 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty i powodujący zamiecie śnieżne, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD