Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ulewy i porywisty wiatr. Fatalna pogoda w środę

16.01.2019 07:09
xxx wiadomosci

W środę niebo w niemal całej Polsce przykryją gęste chmury, z których spadnie deszcz lub deszcz ze śniegiem. Miejscami opady mogą być intensywne. Tylko na Dolnym Śląsku w drugiej połowie dnia możliwe są niewielkie przejaśnienia.

pogoda w środę fot. Wojciech TRACZYK/East News

Termometry w środę pokażą od -1°C na Podlasiu, przez 4°C. W centrum kraju, do kilku stopni powyżej zera na zachodzie. Najcieplej będzie w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – tam na termometrach nawet 7°C.

Temperaturę odczuwalną będzie obniżała duża wilgotność powietrza i bardzo silny wiatr. Na wybrzeżu może osiągnąć w porywach prędkość do 60 km/h. W górach nawet do 100 km/h, co spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w środę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na środowy poranek alerty dla 7 województw. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowiecki, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.

Szczególne ostrzeżenia IMGW kieruje w środę do przebywających w południowych częściach województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Tam do ok. godziny 12 obowiązują dziś ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i zawiejami śnieżnymi.

RadioZET.pl/PAP/MK

Oceń