Zamknij

Przygotujcie się na chmury. Prognoza pogody na 17 i 18 lipca

Redakcja
16.07.2017 13:22
Przygotujcie się na chmury. Prognoza pogody na 17 i 18 lipca
fot. YT

Jak podaje IMGW, północne rejony Europy będą w zasięgu niżów znad Islandii, Norwegii i Finlandii, w strefie frontów atmosferycznych. Nad pozostałymi obszarami kontynentu będzie dominował wyż z centrami nad Wielką Brytanią i Ukrainą. Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem nad Finlandią w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem z zachodu będzie napływała chłodna, polarno-morska masa powietrza.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na północy i zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich. W pasie od Mazur i Podlasia, przez Mazowsze, Lubelszczyznę i Ziemię Łódzką, po Śląsk, Małopolskę i Kielecczyznę przelotne opady deszczu i miejscami, zwłaszcza na południu kraju burze. Lokalnie w Sudetach w burzy suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północy, 19 st., 22 st. na przeważającym obszarze, do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w rejonach burz okresami dość silny, porywisty, południowo zachodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Miejscami, głównie na południu kraju, zachmurzenie duże i zanikające, słabe opady deszczu. W drugiej części nocy, po opadach, lokalnie mogą utworzyć się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., chłodniej tylko miejscami na północnym wschodzie kraju, lokalnie około 8 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W Karpatach, na Mazurach, Suwalszczyźnie oraz na Żuławach miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północy, 22 st., 24 st. w centrum do 25 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, na północy słaby i umiarkowany, zachodni. W poniedziałek w Warszawie początkowo zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu większe przejaśnienia i stopniowy zanik opadów. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/pap/maal