Nie chowajcie kurtek. Temperatura spadnie nawet do 5 stopni

Redakcja
18.04.2018 07:00
Szalik
fot. Pixabay

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem rozległego wyżu znad Niemiec, tylko wschodnia oraz częściowo północna i północno-zachodnia Europa znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, w napływającym z północnego zachodu chłodnym powietrzu polarnym morskim.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże, a na północnym wschodzie miejscami niewielkie opady deszczu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od 14 st.C na krańcach północno-wschodnich do około 19 st.C w centrum i 22 st.C miejscami na zachodzie. Chłodniej nad morzem: miejscami od 12 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w województwach wschodnich i nad morzem okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni, tylko na Pomorzu Zachodnim zachodni. W Beskidach porywy do 60 km/h, a w Tatrach do 65 km/h.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

W nocy zachmurzenie małe, miejscami, głównie na wschodzie oraz na krańcach północno-zachodnich, umiarkowane, lokalnie duże. Niewielki deszcz możliwy na północnym wschodzie. Na Pomorzu miejscami zamglenia. Temperatura minimalna od 6 st.C do 9 st.C, chłodniej miejscami na północy: 5 st.C oraz na Podhalu: 4 st.C. Wiatr umiarkowany, w województwach północno-wschodnich okresami porywisty, północno-zachodni, w górach także północny. W Beskidach porywy do 65 km/h, a w Tatrach do 75 km/h.

Dlaczego jest zimno, choć klimat się ociepla? Tłumaczy Jarosław Kret [WIDEO]

W czwartek zachmurzenie małe, w woj. południowo-wschodnich i na Pomorzu Zachodnim także umiarkowane, a na Podkarpaciu początkowo duże. Temperatura maksymalna od 16 st.C na krańcach północno-wschodnich i Podhalu do około 19 st.C w centrum i 22 st.C na południowym zachodzie. Chłodniej nad morzem: od 12 st.C do 14 st.C. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju w porywach do 55 km/h, północny, tylko na północnym wschodzie północno-zachodni. W zachodniej części Beskidów porywy do 65 km/h, w Bieszczadach do 75 km/h, a w Tatrach do 90 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 19 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.

RadioZET.pl/pap/maal