Zamknij

Szykujcie ciepłe ubranie. Nocami temperatura będzie spadać nawet do -20 stopni

Redakcja
19.02.2018 09:09
Nadciąga mróz!
fot. Flickr

Stosunkowo łagodna zima ma się ku końcowi. W połowie tygodnia temperatura znacznie spadnie. Wszystko z powodu napływającego z Arktyki zimnego powietrza. Termometry w Polsce pokażą nawet -20 stopni Celsjusza. To i tak nic w porównaniu z przymrozkami w Skandynawii, gdzie temperatura spadnie nawet do -32 stopni.

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem wyżów: Azorskiego, Wschodnioeuropejskiego oraz z centrami nad Ukrainą i północną Skandynawią. Jedynie Wyspy Brytyjskie i Basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Płytki ośrodek niżowy będzie znajdował się nad zachodnią Rosją. Polska będzie pod wpływem wyżu, którego centrum będzie przemieszczać się znad Podkarpacia nad Ukrainę. Będzie napływać chłodne powietrze polarne.

Zagłosuj

Co wolisz?

Liczba głosów:

Jak poinformowało TVN Meteo, „magazyn mrozu” znajduje się obecnie nad Skandynawią. Lada moment zimne powietrze zacznie się „zsuwać” na południe, a więc m.in. do Polski. Niskie temperatury zaczniemy odczuwać w połowie tygodnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Jeżeli się rozpogodzi to taka temperatura, może -17, może -18, a może nawet -21 stopni, będzie w Polsce nocami przy powierzchni ziemi. Najniższej temperatury spodziewamy się pod koniec bieżącego tygodnia i na początku następnego — podała stacja.

RadioZET.pl/TVN Meteo/maal