Zrobi się chłodniej? Prognoza pogody na 2 i 3 sierpnia

Redakcja
01.08.2018 17:11
Upał
fot. Pixabay

Jak podaje IMGW, północno-zachodnia i południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem niżów. Reszta kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego rozciągającego się od Atlantyku przez zachód Europy po Rosję. W nocy na krańcach północno-zachodnich, a w dzień na północy kraju będzie oddziaływał chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w tej samej, upalnej i wilgotnej masie powietrza.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Bez burz na krańcach północno wschodnich. Temperatura maksymalna od 28 st. na południowym wschodzie do 34 st. na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich: od 24 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Zobacz także

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 17 st. do 22 st., chłodniej na terenach podgórskich i na Podlasiu: od 15 st. do 17 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko w czasie burz silniejszy. W czasie burz porywy wiatru
65 km/h.

W piątek w województwach północno-zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 32 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej: od 25 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

RadioZET.pl/pap/maal