W niedzielę nie zrobisz zakupów, ale możesz iść na spacer. Prognoza pogody na weekend

Redakcja
21.04.2018 09:04
Godzilla na niebie
fot. Youtube.com

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Morzem Norweskim, z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy wyż z centrum w rejonie Holandii. Nad Polskę nasunie się zatoka niżu znad zachodniej Rosji z bardzo mało aktywnym frontem chłodnym, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami na Podkarpaciu i w Karpatach wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. na Pomorzu i Suwalszczyźnie, do 21 st. w centrum kraju i 25 st. na Śląsku i w Małopolsce, jedynie nad samym morzem chłodniej: od 10 do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko początkowo na Podkarpaciu i w Karpatach zachmurzenie duże i lokalnie zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz terenach podgórskich i w tych regionach lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st., do 7 st. miejscami na zachodzie, południu i w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Zbliża się kolejna niedziela z zakazem handlu

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od15 st. na północnym wschodzie do 17 st. w centrum kraju i 23 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej nad morzem: od 10 do 13 st. Wiatr w zachodniej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zagłosuj

Tęsknisz za zimą?

Liczba głosów:

W sobotę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wieczorem słaby, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, wieczorem słaby, północno-zachodni.

RadioZET.pl/pap/maal