Zamknij

Mróz, wiatr i ślisko na drogach. Pogoda na piątek

Redakcja
22.02.2019 07:22
Mróz, wiatr i ślisko na drogach. Pogoda na piątek
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -8°C na przeważającym obszarze, około -10°C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W dolinach Sudeckich i Karpackich spadek temperatury do -13°C, -10°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW informuje, że nad przeważającym obszarem Europy zalega rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Bałtykiem, natomiast północne i północno-zachodnie krańce kontynentu są w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem, w chłodnej arktycznej masie powietrza.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda w nocy

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w pierwszej połowie dnia w województwach południowych duże i tam miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C na krańcach wschodnich, około -1°C w centrum do 5°C na Dolnym Śląsku. Najwyższa temperatura, 5°C na Dolnym Śląsku, wystąpi przed południem. Na północy, wschodzie i środkowo-wschodniej części południa kraju w wyniku spadku temperatury poniżej 0°C wystąpi oblodzenie – będzie ślisko. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu, północnym wschodzie i w pasie południowym porywisty, od Śląska po Podkarpacie w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 100 km/h.

Zobacz także

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -8°C na przeważającym obszarze, około -10°C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W dolinach Sudeckich i Karpackich spadek temperatury do -13°C, -10°C. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, z kierunków zmieniających się, na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych.

Pogoda w stolicy

W Warszawie w piątek zachmurzenie przeważnie małe, tylko początkowo umiarkowane.

Zobacz także

Temperatura maksymalna -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -7°C. Wiatr słaby, północny. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET/PAP/JZ