Prognoza pogody na czwartek i piątek

Redakcja
25.05.2017 09:15
Prognoza pogody na czwartek i piątek
fot. Pexels.com

Europa zachodnia i południowa jest w zasięgu wyżów, to sprawia, że w do Hiszpanii i Francji płynie gorące powietrze znad Afryki. Pozostała część kontynentu, w tym Polska, jest pod wpływem niżu znad Skandynawii, który przyniesie do nas umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze.

Noce będą chłodne

W czwartek temperatura maksymalna od 16 st. nad morzem i na pogórzu do 21 st. w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Noc może być chłodna, temperatura minimalna od 8 do 11 st., chłodniej na północnym wschodzie od 5 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

Piątek pochmurny

W piątek pogoda nieco gorsza niż w czwartek. Miejscami może przelotnie padać i w większej części kraju niebo będzie zachmurzone. Temperatura maksymalna od 18 do 23 st., na wybrzeżu od 16 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków północnych.

Według prognoz, cieplej zrobi się po weekendzie. Czeka nas powrót wyższych temperatur przez cały następny tydzień, niestety w towarzystwie gwałtownych burz.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/strz