Zamknij

Pogoda trzeciego dnia majówki. Może nawet spaść grad

Redakcja
03.05.2019 10:04
Pogoda trzeciego dnia majówki. Może nawet spaść grad
fot. aromir Chalabala/shutterstock

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu, w Karpatach oraz na Pomorzu lokalne burze. Na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim lokalnie wysokość opadu do 20 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Na Pomorzu możliwe ponadto opady krupy śnieżnej bądź małego gradu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie nad Morzem Czarnym, wschodnia Rosja i wschodnia część basenu Morza Śródziemnego są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu znad Finlandii, w strefie wolno przemieszczającego się na południe, falującego frontu chłodnego. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na południowym wschodzie utrzyma się zasięg masy cieplejszej, polarnej morskiej.

Zobacz także

Prognoza na trzeci dzień majówki

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

Zobacz także

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu, w Karpatach oraz na Pomorzu lokalne burze. Na Podkarpaciu i Pogórzu Karpackim lokalnie wysokość opadu do 20 mm; wysoko w Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Na Pomorzu możliwe ponadto opady krupy śnieżnej bądź małego gradu. Temperatura maksymalna od 8 st. miejscami na północy do 18 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. Okresami wiatr porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza nad morzem, na Warmii, Mazurach, Podlasiu, na zachodzie oraz Pogórzu Karpackim i na Zamojszczyźnie przelotne opady deszczu. Na Pomorzu lokalnie przelotne opady deszczu ze śniegiem, nad morzem możliwe burze. Temperatura minimalna od 1 st. na północy do 7 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i tam też porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni.

RadioZET/PAP/IMGW