Zamknij

Pogoda na 4 lipca. Letnia aura w całym kraju

Redakcja
04.07.2018 07:11
Prognoza pogody na 4 lipca. Letnia aura w Polsce
fot. Petr Kratochvil/publicdomainpictures

Ziemia Lubuska będzie najgorętszym miejscem w Polsce. Na pozostałym obszarze kraju termometry będą wskazywać grubo ponad 20 stopni Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na 4 i 5 lipca.

Jak informuje Instytut Metrologi i Gospodarki Wodnej, nad północno-wschodnią Europą dominuje niż znad Łotwy. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska pozostaje na skraju niżu z ośrodkiem nad Łotwą. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Pogoda na 4 lipca

W środę zachmurzenie jedynie na północnym wschodzie kraju. Tam również może pojawić się słabe, przelotne opady deszczu.

Najgoręcej będzie na Ziemi Lubuskiej, gdzie temperatury wskażą 29 stopni Celsjusza. 4 lipca najzimniejszym miejscem w kraju będzie Podhale, gdzie prognozowane jest 20 stopni Celsjusza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie powoli spadać. Wiatr słaby i umiarkowany. Na północy okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody na 4 lipca

Pogoda na 5 lipca

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie również małe, miejscami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura od 12 stopni Celsjusza na Warmii i krańcach wschodnich do około 9 stopni Celsjusza na Podhalu. Wiatr przeważnie słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany – południowo-zachodni i zachodni.

5 lipca zachmurzenie umiarkowane na większości obszaru kraju. Tylko w Tatrach i Sudetach prognozowane są opady deszczu i burze. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Temperatura od 30 st.C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 20 stopni Celsjusza nad morzem i Tatrach. Wiatr słaby, na północy kraju także umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD