Pogoda na 6 i 7 czerwca

Redakcja
06.06.2018 07:15
Chmury godzilla
fot. Kadr YouTube.com

Jak poinformował IMGW, nad Europą w dalszym ciągu dominują niże. Wpływ wyżu zaznaczy się w rejonie Wysp Brytyjskich, częściowo w Skandynawii i w centrum kontynentu. Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znad południowej Skandynawii przemieści się w rejon Zatoki Gdańskiej. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północno-wschodnich oraz w Tatrach okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st.C, 17 st.C  na Suwalszczyźnie, Mazurach i Pogórzu Karpackim, 20 st.C w centrum, do 22 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków wschodnich i północnych.

W nocy zachmurzenie małe, na Pogórzu Karpackim i na Pomorzu także umiarkowane. Temperatura minimalna od 3 st.C, 5 st.C na północnym wschodzie, 8 st.C w centrum, do 10 st.C na zachodzie, cieplej na wybrzeżu: od 10 st.C do 13 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Zagłosuj

Twoja ulubiona pora roku to:

Liczba głosów:

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Podkarpaciu okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st.C na Suwalszczyźnie, Podkarpaciu i nad morzem, około 22 st.C w centrum kraju, do 25 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

W czwartek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal