Pogoda na czwartek. Wyż przyniesie słońce i opady deszczu

Redakcja
16.08.2018 07:08
Prognoza pogody na czwartek 16 sierpnia
fot. Skitterphoto/Pixabay

Maksymalnie 28°C pokażą termometry na Dolnym Śląsku. Na pozostałym obszarze kraju tylko o kilka stopni chłodniej. Warto również mieć przy sobie parasol na wypadek przelotnych opadów. Sprawdź prognozę pogody na 16 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum znad Czech przemieszcza się nad Małopolskę. Pozostajemy w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim.

Zobacz także

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodnim Pomorzu, Mazurach, Suwalszczyźnie i na Pogórzu Karpackim okresami wzrastające do dużego i tam słabe przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C na północnym wschodzie, wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich, 26°C w głębi kraju do 28°C na krańcach zachodnich i na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie Zatoki Gdańskiej umiarkowany, ze wschodu.

Prognoza pogody na 16 sierpnia
fot. IMGW/pogodynka.pl

Zobacz także

Na czwartek IMGW nie wydało żadnych ostrzeżeń meteo.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na noc

W nocy z 16 na 17 sierpnia zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, a w miejscowościach podgórskich Karpat i w Karpatach początkowo duże i tam zanikające przelotne opady deszczu.

Miejscami spodziewana jest mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 14°C do 18°C, chłodniej na Podlasiu i w miejscowościach podgórskich: od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD