Zamknij

Pogoda drugiego dnia majówki. Będzie wietrznie

Redakcja
02.05.2019 09:32
Pogoda drugiego dnia majówki. Będzie wietrznie
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

W czwartek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne, na ogół słabe opady deszczu. Po południu przelotny deszcz możliwy również w górach. Temperatura maksymalna: od 12 st. do 15 st. w północnej połowie kraju i od 17 st. do 19 st. w południowej połowie, chłodniej na wybrzeżu, około 9-10 st.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii i związanej z nim strefy chłodnego frontu atmosferycznego, który stopniowo będzie przemieszczał się z północy na południe kraju. Za frontem napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie południe Polski pozostanie w cieplejszym powietrzu polarnym.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie powoli rosnąć.

Zobacz także

W czwartek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne, na ogół słabe opady deszczu. Po południu przelotny deszcz możliwy również w górach. Temperatura maksymalna: od 12 st. do 15 st. w północnej połowie kraju i od 17 st. do 19 st. w południowej połowie, chłodniej na wybrzeżu, około 9-10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy kraju okresami silny, od 30 km/h do 50 km/h, zachodni. Porywy wiatru: od 50 km/h do 65 km/h na przeważającym obszarze i do 85 km/h na wybrzeżu i Pomorzu.

Pogoda w nocy

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu, na północy kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady deszczu przechodzące w śnieg. Temperatura minimalna od 2 -3 st. na Pojezierzu Pomorskim i Kaszubach do 9 st. miejscami na południu kraju. Wiatr w południowej połowie kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W czwartek w Warszawie na ogół pochmurno. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza początkowo. Nad ranem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

RadioZET/PAP