Zamknij

Temperatura na plusie i przejaśnienia. Pogoda w czwartek

Redakcja
28.02.2019 07:08
Temperatura na plusie i przejaśnienia. Pogoda w czwartek
fot. sergios/shutterstock

W czwartek na południu i południowym zachodzie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowa jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Pozostałą część kontynentu obejmują niże. Polska znajduje się w zasięgu niżu znad północno-zachodniej Rosji, z północy na południe będzie przemieszczać się chłodny front atmosferyczny. Po południu z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa, po południu zacznie rosnąć.

Zobacz także

W czwartek na południu i południowym zachodzie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 5°C, 7°C na północy kraju do 10°C w centrum i na Podhalu oraz do 13°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 90 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju oraz rejonach w podgórskich Sudetów i Tatr możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C na Suwalszczyźnie, około 0°C w centrum i nad morzem do 3°C na Dolnym Śląsku. Wiatr na południowym zachodzie i zachodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na wschodzie początkowo porywisty, północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni, pod wieczór północno-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 0°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, nad ranem słabnący. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

RadioZET/PAP/JZ