Zamknij

Miejscami burze, grad i silny wiatr. Pogoda na 30 sierpnia

Redakcja
30.08.2018 07:26
Prognoza pogody na czwartek 30 sierpnia
fot. AdinaVoicu/Pixabay

W zachodniej, centralnej i południowej części Polski spodziewane są burze, nawet z gradem. Termometry pokażą w czwartek maksymalnie 28°C. Nie zabraknie również słońca, zwłaszcza na wschodzie. Sprawdź prognozę pogody na 30 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska dostaje się pod wpływ zatoki niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Danii nad Bałtyk.

Z zachodu do centrum wędruje chłodny front atmosferyczny poprzedzony linią zbieżności. Przed frontem przejściowo napływa cieplejsze powietrze polarne morskie, za frontem ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze.

Zobacz także

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i w centrum stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i miejscami burz. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 24 do 28°C. Chłodniej na zachodzie, w rejonach podgórskich oraz na krańcach północno-wschodnich: od 20 do 23°C.

Prognoza pogody na 30 sierpnia
fot. IMGW/pogodynka.pl

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni od zachodu skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

Pogoda na noc z czwartku na piątek

W nocy z 30 na 31 sierpnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano na zachodzie gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. We wschodniej połowie kraju oraz na wybrzeżu początkowo lokalnie burze.

Temperatura minimalna od 11°C na zachodzie do 16°C na południowym wschodzie i nad morzem, chłodniej w kotlinach górskich: od 9 do 11°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni, na krańcach wschodnich początkowo południowy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD