Raczej słonecznie, trochę opadów. Pogoda w czwartek

Redakcja
30.05.2019 07:16
Raczej słonecznie, trochę opadów. Pogoda w czwartek
fot. Nabincha/shutterstock

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie oraz po południu na Pomorzu Zachodnim okresami duże. Od Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Podkarpaciu i w południowej Małopolsce. Słabe opady deszczu wystąpią także na Lubelszczyźnie oraz po południu na Pomorzu Zachodnim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą rozbudowuje się układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Francją, natomiast Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Nizina Niemiecka i wschodnie krańce Europy są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w klinie wspomnianego wyżu. Nad obszar kraju napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Prognoza na czwartek

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie oraz po południu na Pomorzu Zachodnim okresami duże. Od Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Podkarpaciu i w południowej Małopolsce. Słabe opady deszczu wystąpią także na Lubelszczyźnie oraz po południu na Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna od 10 st. C na Podhalu, 13 st. C, 15 st. C na południowym wschodzie oraz miejscami na wybrzeżu, 16 st. C, 19 st. C na przeważającym obszarze, do 20 st. C, 21-22 st. C na Mazowszu i zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu kraju północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich.

Zobacz także

Jak z kolei podaje TVN Meteo, w niektórych miejscach pojawią się też burze.

Pogoda w nocy

W nocy na zachodzie oraz południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie oraz miejscami na północy kraju opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. C do 6 st. C na południowym zachodzie, miejscami w centrum, na północnym wschodzie kraju oraz na Podhalu i od 7 st. C do 10 st. C na przeważającym obszarze. Najcieplej na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz na północnym zachodzie kraju – od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na krańcach wschodnich kraju początkowo północny.

Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego.

Pogoda w wybranych miastach

W Trójmieście będzie niewielkie zachmurzenie, maksymalna temperatura osiągnie 18 stopni Celsjusza. Z kolei w stolicy Wielkopolski zachmurzenie również małe i umiarkowane, a termometry wskażą maksimum 19 st. C.

Zobacz także

We Wrocławiu zachmurzenie utrzyma się na takim samym poziomie jak w Poznaniu i Trójmieście, z kolei maksymalna temperatura wyniesie 18 st. C.

W Krakowie chmury – od czasu do czasu też popada deszcz. Maksymalna temperatura nie przekroczy 13 st. C.

 

RadioZET/IMGW/tvnmeteo.pl/PAP