Niespokojna pogoda w czwartek. IMGW wydaje ostrzeżenia 3. stopnia

Redakcja
31.01.2019 06:45
pogoda czwartek
fot. archiwum Radia ZET

Do Polski nadal napływają chłodne masy powietrza. Co więcej, w czwartek w wielu częściach kraju może spaść śnieg. Pochmurno będzie zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

W czwartek w znacznej części Polski niebo przykryją gęste chmury. Słońce wyjrzy zza chmur jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na północy, wschodzie i w centrum w ciągu dnia będzie badać słaby śnieg. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu śnieg zacznie przechodzić w marznący deszcz, co może powodować powstawanie niebezpiecznej gołoledzi.

Temperatura maksymalna w czwartek to od -2°C na północnym wschodzie do 2°C na południowym zachodzie.

Ostrzeżenia IMGW 1. i 3. stopnia w czwartek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniami dla województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Alerty obowiązują do ok. godziny 9.

Wydano również ostrzeżenia hydrologiczne. Alerty 3. stopnia w województwach podlaskim i mazowieckim mają związek z piętrzeniem wody przez lód na Bugu w rejonie wodowskazu Frankopol. Tam przewiduje się wzrost poziomu wody powyżej stanu alarmowego.

Zobacz także

Synoptycy już teraz ostrzegają też przed niebezpiecznymi zjawiskami w piątek. W górach spodziewany jest halny. Wiatr może osiągnąć prędkość do nawet 130 kilometrów na godzinę.

RadioZET.pl/PAP/MK