Zamknij

Na zachodzie ślisko, na południu fatalne powietrze! Pogoda w czwartek

Redakcja
20.12.2018 07:35
Na zachodzie ślisko, na południu fatalne powietrze! Pogoda w czwartek
fot. Shutterstock

W czwartek do Polski wciąż napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południe kraju przejściowo napłyną cieplejsze masy. Zachmurzenie będzie duże, miejscami większe przejaśnienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek lokalnie spodziewane są opady śniegu, w zachodniej połowie kraju również deszczu ze śniegiem, a na krańcach zachodnich deszczu. Na zachodzie i południu także opady marznące powodujące gołoledź. W województwach zachodnich może również wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od -6°C, -3°C na wschodzie do 3°C, 4°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie oraz w górach okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

pogo
fot.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać. W czwartek fatalna jakość powietrza na Śląsku. Od rana w okolicach Rybnika normy stężeń pyłów PM2.5 przekroczone są nawet o 900%! Podobnie w Małopolsce, na południe od Krakowa. W samym Krakowie normy przekroczone są trzykrotnie.

airly
fot. Airly

W nocy zachmurzenie duże, a na południu kraju całkowite. Na wschodzie opady śniegu, w centrum opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, na zachodzie opady deszczu. Miejscami w pasie centralnym opady marznącego deszczu powodujące gołoledź, powoli przemieszczające się na wschód. W zachodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -7°C na północnym wschodzie i -3°C na wschodzie do 1°C, 2°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

W piątek początek astronomicznej zimy. W tym roku rozpocznie się ona dokładnie o 23:23. Wtedy nastąpi moment przesilenia zimowego. Od soboty dzień zacznie się wydłużać.

RadioZET.pl/PAP/JŚ