Zamknij

Trochę słońca i niewielkie opady deszczu. Pogoda na niedzielę

Redakcja
10.02.2019 08:27
Trochę słońca i niewielkie opady deszczu. Pogoda na niedzielę
fot. Alexandr Shevchenko/shutterstock

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południu i wschodzie zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Na zachodzie i w północnej połowie kraju opady deszczu, na krańcach zachodnich okresami o natężeniu umiarkowanym.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie południe kontynentu znajduje się w zasięgu słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Danii. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, a pod wieczór na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 995 hPa i będzie szybko spadać.

Zobacz także

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południu i wschodzie zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Na zachodzie i w północnej połowie kraju opady deszczu, na krańcach zachodnich okresami o natężeniu umiarkowanym. Tam prognozowana suma opadów do 12 mm. Słabe opady śniegu możliwe również w Beskidach. Temperatura maksymalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 11 st.C miejscami na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w obszarach podgórskich Beskidów do 80 km/h, południowy. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 85 km/h, wysoko w Tatrach do 120 km/h.

 W nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie oraz w kotlinach sudeckich również opady deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich Beskidów oraz w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st.C do 4 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, w obszarach podgórskich Sudetów do 75 km/h, w obszarach podgórskich Beskidów do 90 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, w Tatrach do 130 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W Warszawie

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu i wieczorem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W nocy pochmurno i okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy.

RadioZET/PAP/JZ