Zamknij

Pogoda na niedzielę. Słoneczna aura w całej Polsce

Redakcja
14.10.2018 08:49

Maksymalnie 24 stopnie Celsjusza pokażą termometry w zachodniej części Polski. Na pozostałym obszarze kraju tylko nieco chłodniej, ale wszędzie zapowiadana jest słoneczna aura. Tylko na Wybrzeżu może wiać silny wiatr. Sprawdź prognozę pogody na niedzielę 14 października.

Prognoza pogody na niedzielę 14 października
fot. jplenio/Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zachodnia i północna Europa jest pod wpływem niżów. Nad resztą kontynentu dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Polska jest w zasięgu tego wyżu. Z południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

W niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 25 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h w kotlinach sudeckich, południowy i południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1011 hPa i nieznacznie spadnie. Na niedzielę IMGW nie wydało żadnych ostrzeżeń meteo.

Prognoza IMGW, 14.10.2018
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Pogoda na noc z 14 na 15 października

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie bezchmurnie lub wystąpi małe zachmurzenie. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na terenach podgórskich Karpat, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Lokalnie w rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do całkowitego.

Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu i lokalnie w dolinach karpackich do 9-10 stopni Celsjusza w centrum i 13 stopni Celsjusza na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich.

Wiatr słaby i umiarkowany, w kotlinach sudeckich i na wybrzeżu porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD